Wanna z prysznicem - cena, opinie, czy warto?

Wanna z prysznicem

 

Nie możesz zdecydować się czy wolisz prysznic, czy wannę? To fakt, że oba te elementy potrafią mieć swoje niezbywalne zalety. Prysznic pomaga szybko i sprawnie się umyć, a w wannie możemy się zrelaksować i wykąpać nowonarodzone maleństwo bez trudu. W takim przypadku, kiedy jesteśmy rozdarci pomiędzy jedną, a drugą opcją wanna i prysznic w jednym wydaje się najlepszą alternatywą. Zdecydowanie jest to również kompromis, na który możemy postawić w niewielkiej łazience. W takiej sytuacji możemy liczyć na komfort oraz na funkcjonalność, na której na co dzień nam szczególnie zależy.

 

Wanny z prysznicem

Zamiast wybrać tylko jedną z opcji, może zastanów się jakie korzyści płyną z ich połączenia:

  • każdy z nas ma inne preferencje. Kupując wannę z prysznicem, pozwalasz na to, aby każdy z domowników mógł korzystać z tego elementu, jak mu się podoba. Mogą to być relaksujące kąpiele lub szybkie i orzeźwiające prysznice. Funkcjonalność jest tu gwarantowana!
  • wanna z kabiną prysznicową pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca i wcale nie jest to tylko i wyłącznie domena mniejszych powierzchniowo łazienek. W większych pomieszczeniach łazienkowych takie rozwiązanie również ma sens, aby zadbać o ich przestronność;
  • masz w domu małe dziecko i chcesz kąpać je bez stresu? Nie ważne czy maluch dopiero się urodził, czy może skończył już kilka lat, wanna z prysznicem będzie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. W przypadku niemowlęcia będziesz mogła włożyć go komfortowo do wanny, w przypadku większego szkraba, nie będziesz bała się, że korzystając z prysznica, będzie mógł się wywrócić;
  • koniecznie należy też wspomnieć o estetyce tego połączenia. Wanna z prysznicem oferują oryginalny i niebanalny wygląd każdej łazience. Do tego zawierają w sobie funkcjonalność, a o to chodzi w dzisiejszych czasach. Estetyczne wykończenie połączone z pragmatyzmem jest na wagę złota.

 

Wanna z kabiną prysznicową nawannową 

Na rynku znajduje się wiele modeli kabin prysznicowych nawannowych i posiadają wiele zalet, dlatego tyle osób decyduje się na ich zakupienie. Są jednak dwie najważniejsze cechy, które zdecydowanie przebijają całą resztę korzyści – możliwość wzięcia prysznica oraz ograniczona możliwość zachlapania podłogi czy dywanika. Cecha estetyczna z funkcjonalnością jest jedną z najważniejszych cech parawanów nawannowych. Na rynku można wyróżnić trzy generalne modele kabin:

  • nawannowa otwierana – jeśli nie chcemy męczyć się z zasłonką prysznicową, to najlepiej zamontować kabinę nawannową otwieraną, którą można otwierać na zasadzie wahadła, dzięki czemu mamy szybki komfortowy dostęp do wanny. Jest to jeden z tańszych modeli, gdyż nie ma zainstalowanej na stałe ramy oraz szerokość kabiny wynosi przeważnie kilkadziesiąt cm, więc nie zasłania całej wanny, a co za tym idzie woda wciąż może wydostać się na zewnątrz;
  • nawannowa składana – są to tzw. parawany harmonijkowe, które składają się z dwóch lub trzech paneli, które oddzielone są od siebie zawiasami. Jeśli akurat nie mamy ochoty na prysznic, harmonijkę można złożyć i cieszyć się komfortową kąpielą;
  • z przesuwnymi drzwiami – jest to kabina mocowana na stałe, która posiada wymiary takie same jak wanna. Jest to najbardziej stabilna ochrona przed wylewaniem się wody z wszystkich innych kabin. Kształtów kabin na rynku jest bardzo dużo i można kupić modele, proste, zaokrąglone i właściwie jakie się tylko chce.

 

Łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem – opinie

Jednym z wyzwań jednak do przeskoczenia jest łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem. Przeważnie osoby, które chcą mieć łazienkę w takim pomieszczeniu, boją się, że skosy będą utrudniać sprawę. Jednak z pewnością da się wszystko wykonać w taki sposób, aby w takiej łazience stanęła wanna z prysznicem. Opinie dotyczące takiego układu są jednoznaczne. Jeśli wnętrze to nie posiada samych skosów, to wówczas nie ma najmniejszego problemu, aby taki zestaw postawić pod ścianą o regularnej wysokości. Zatrudnienie odpowiednich projektantów z pewnością bardzo by tu pomogło. 

 

Wanna z prysznicem – cena

Ceny wanny z prysznicem będą się różniły, ponieważ zależy to od rodzaju wanny i kabiny, na którą się zdecydujemy. Koszt zwykłej wanny z prysznicem oscyluje w granicach od 1,5 do 6 tys. złotych. Gdy wanna ma być całkowicie obudowana panelami, wówczas koszt takiego połączenia może wynieść od 9 do 15 tys. złotych. Najdroższa wersja to wanna z prysznicem, która posiada dodatkowe funkcje spa. W tym przypadku jej koszt może wynieść od 6 do nawet 40 tys. złotych. Jest to full opcja dla osób uwielbiających luksusy, jednak z pewnością takie połączenie pozwoli na silny relaks po ciężki dniu, czy tygodniu pracy.