Ranking wkrętarek akumulatorowych

 

 

Zanim przejdziemy do rankingu wkrętarek akumulatorowych, by wskazać dobre i bardzo dobre modele tych elektronarzędzi, warto przypomnieć, czym one są i jak działają.

 

Akumulatorowa wkrętarka posiada gwint umożliwiający zamontowywanie bitów, które dzięki działaniu silnika obrotowego obracają się z różną szybkością, wkręcając lub wykręcając śruby o różnych główkach. Dobra wkrętarka akumulatorowa służy do składania mebli, skręcania szafek, regałów, stołów, mocowania framug do ściany. 

 

Ranking wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 

 

Bosch GSR 12V-15

 

Ta dwubiegowa wkrętarka jest najwydajniejszym i najbardziej kompaktowym narzędziem w swojej klasie. Wyposażona w szybkozaciskowy uchwyt wiertarski (10 mm), w elektroniczną ochronę ogniw ECP (Electronic Cell Protection), posiada funkcję 20 ustawień momentu obrotowego plus 1 ustawienie do wiercenia. Dobre wkrętarki akumulatorowe powinny mieć wysoką moc, wysokie napięcie akumulatora. GSR 12V-15 pomimo tego, że posiada napięcie 12 V, jest mocnym urządzeniem, akumulatory ją zasilające ładują się bardzo szybko.

 

Bosch GSR 120-LI

Kolejna w naszym rankingu wiertarko-wkrętarka posiada dwa biegi, a jej bardzo dobre parametry techniczne sprawiają, że jest wydajna. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom – jest o połowę mniejsza od standardowej – można ją łatwo przenosić i przewozić, ułatwia to także jej lekka waga. Technologia zastosowana w urządzeniu – litowo-jonowa – sprawia, że jego praca wydłuża się. Wkrętarka nadaje się do wkręcenia wkrętów w drewno o wielkości 7x100mm, co stanowi ok. 85% wszystkich przypadków wkręcania.

 

Model  GSR 120-LI  jest zasilany akumulatorami litowo-jonowymi typu Premium, których pojemność wynosi 1,5Ah. Dzięki najnowszej technologii produkcji ogniw wkrętarka może  wkręcić 750 wkrętów 4x40mm przy jednorazowym ładowaniu. Takie dobre parametry wiertarko-wkrętarki sprawiają, że w naszym rankingu znajduje się bardzo wysoko.

 

Wiertarko-wkrętarki o napięciu 18V

 

Kolejne prezentowane w rankingu wkrętarek akumulatorowych urządzenia posiadają napięcie rzędu 18 V. 

 

Milwaukee M18 FPD2-502X

 

Tę wkrętarkę charakteryzują bardzo dobre parametry techniczne, ma wyższą wydajność mocy pod obciążeniem, niezrównany moment obrotowy 135 Nm. Urządzenie jest kompaktowe, co zapewnia dostęp do ciasnych miejsc. Kolejne udogodnienia to nowy uchwyt wiertarski, który pomaga zwiększyć siłę zacisku wiertła. Wiertarkę napędza bezszczotkowy silnik POWERSTATE zaprojektowany do wymagających zadań pod dużym obciążeniem. W opiniach powtarzają się określenia - „piekielnie mocna”, „mocarna”, „silna jak tur” itp., co świadczy o doskonałych osiągach mocy tego urządzenia. 

 

Bosch GSR 18-2-LI Plus 

 

Kolejnym urządzeniem o napięciu 18V w naszym rankingu akumulatorowych wkrętarek jest model GSR 18-2-LI Plus firmy Bosch, który wyposażony jest w dwa akumulatory litowo-jonowe typu PREMIUM o bardzo dużej pojemności – 2,0Ah. Elektronarzędziem można wkręcić  prawie 400 wkrętów 6x40mm w drewno przy jednorazowym ładowaniu. Jest to oczywiście zasługa litowo-jonowych akumulatorów, które mają bardzo dobre parametry, dużą pojemność, nie posiadają efektu pamięci i efektu samorozładowania, są też odporne na nieregularne ładowanie, tak zwane doładowywania. Akumulatory są wydajne nawet po bardzo długim czasie użytkowania i, co najważniejsze, w każdej chwili można je doładować. Wkrętarka GSR 18-2-LI Plus jest bardzo mocna, ma wysoki poziom obrotowy, aż 63Nm, można nią wkręcać śruby o maksymalnej  średnicy wynoszącej 8mm.