Zabudowa pieca gazowego - czy można?

gaz

 

Piec gazowy to jeden z najpopularniejszych akcesoriów grzewczych w budynkach wielorodzinnych. Mimo pełnienia wielu praktycznych funkcji, jakim jest ogrzewanie wody i często również pomieszczeń, uznawany jest za nieestetyczny. Pojawia się zatem pytanie, czy można zabudować piec gazowy? W niektórych sytuacja jest to możliwe. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak zabudować piec gazowy dwufunkcyjny w kuchni, czym powinna charakteryzować się obudowa piecyka gazowego i czy można zabudować piec gazowy.

 

Czy można zabudować piec gazowy i jak to zrobić?

Część specjalistów utrzymuje, że zabudowa pieca gazowego w łazience jest konstrukcją nielegalną i niebezpieczną. Istotnie, nieodpowiednio wykonana  zabudowa piecyka gazowego może ograniczyć dostęp powietrza. Dlatego musisz zapewnić przewiew w obrębie pieca i przewidzieć to w zabudowie. Trzeba wziąć pod uwagę także wysoką temperaturę urządzenia, którą będzie musiała wytrzymać szafka do zabudowy pieca gazowego.

 

Jeśli interesuje Cię zabudowa pieca gazowego w kuchni, możesz się za nią zabrać tylko wtedy, gdy masz do czynienia z piecem gazowym o zamkniętej komorze spalania. W przypadku konstrukcji starego typu zabudowa pieca gazowego jest niebezpieczna i lepiej z niej zrezygnować. Jako jedyną obudowę piecyka gazowego możesz wówczas wykonać pojedyncze półki wokół bocznych ścian urządzenia. 

 

W takim razie jak zabudować piec gazowy dwufunkcyjny w kuchni, żeby było to bezpieczne? Przede wszystkim zadbaj o to, żeby zabudowa pieca dwufunkcyjnego pozostawia sporo wolnego miejsca wokół samego urządzenia. Najlepiej unikaj też stałego zamknięcia w postaci drzwiczek, ponieważ wówczas ograniczysz możliwość ruchu powietrza. Taka zabudowa piecyka gazowego nie da Ci szansy na reakcję, jeśli z urządzeniem zacznie dziać się coś niepokojącego.

 

Szafka do zabudowy pieca gazowego czego będziesz potrzebował?

Skoro wiesz już, czy można zabudować piec gazowy i jak zabudować piec gazowy dwufunkcyjny w kuchni, pora przejść do realizacji tego procesu. Niezależnie od tego, jaki wariant wybierasz, szafka do zabudowy pieca gazowego z reguły będzie wykonana z płyt meblowych. Ten materiał jest najbardziej wygodny w obróbce, a wykonane z niego elementy charakteryzują się trwałością. Taka zabudowa pieca gazowego w kuchni czy łazience okaże się także odporna na wilgoć i chwilowe skoki temperatury, co pozwala długo utrzymać ją w doskonałym stanie technicznym.

 

Zanim zaczniesz tworzyć zabudowę piecyka gazowego, zastanów się nad rozplanowaniem wszystkich elementów. Najlepiej będzie, jeśli cała zabudowa pieca gazowego zostanie przez Ciebie rozrysowana. Będzie to pomocne w czasie zamawiania gotowych elementów konstrukcyjnych. Musisz zmierzyć rozmieszczenie pieca oraz wnękę, na następnie dobrze zaplanować i zamówić gotowe elementy w markecie budowlanym lub sklepie stolarskim. Na zamówienie poczekasz kilka dni i po tym czasie możesz ruszyć z zabudową pieca dwufunkcyjnego.

 

Zabudowa pieca gazowego w kuchni - niezbędne akcesoria

Z reguły podczas prac stolarskich czy monterskich gotowe elementy i tak będziesz musiał dodatkowo modernizować. Obudowa piecyka gazowego nie jest tu wyjątkiem. Jeśli masz czas i traktujesz te prace hobbystycznie, możesz sobie na to pozwolić. Nieco większy problem będzie w sytuacji, kiedy zabudowa pieca gazowego w łazience to część działalności Twoje firmy. Żeby szafka do zabudowy pieca gazowego powstała w terminie, musisz sięgnąć po dodatkowe elektronarzędzia. 

 

Przy wszystkich pracach stolarskich i innych związanych z drewnem czy płytami drewnopodobnymi polecamy produkty Festool. Ten producent tworzy innowacyjne i bardzo kompleksowe akcesoria, które przydadzą Ci się nie tylko w czasie zabudowy pieca gazowego w kuchni. Z każdej firmie przyda się Pilarka stolikowa CS 50 EBG PRECISIO z gotowymi przykładnicami, nożami i kompletnym zestawem do odprowadzania pyłu. Za pomocą tego osprzętu możesz precyzyjnie przyciąć płyty i przygotować je do zabudowy pieca dwufunkcyjnego lub innego typu. Dodatkowo zastanów się nad inwestycją w Okleiniarkę Conturo KA 65 Plus lub inną także od  Festool. Z pomocą tego urządzenia zabezpieczysz krawędzie płyt przed wilgocią i wykruszeniem materiału. Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie Industria24.