Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Akumulatory Dewalt

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Będąc fachowcem, specjalistom, ale nawet pasjonatem remontów, budowy, montowania i napraw, posiadamy w swoim warsztacie sporo elektronarzędzi, które napędzane są za pomocą baterii. Są to akumulatory Dewalt, ale też innych firm. Dlaczego zatem warto zwrócić uwagę na produkty akurat tej marki? Zapraszamy do lektury naszego opisu poniżej. 

Akumulator Dewalt – jaka jest jego specyfikacja?

Akumulator Dewalt to jeden z podstawowych akcesoriów, które powinniśmy posiadać na budowie, czasem nawet większej liczbie niż jeden. Jest to gwarancja stałości i nieprzerywalności pracy – szczególnie jeśli pracujemy w miejscu, w którym nie mamy dostępu do stałego prądu. Są to przede wszystkim budynki, do których nie podłączono jeszcze elektryczności. W tym przypadku Dewalt akumulator dostarcza napęd do wszelkiego rodzaju elektronarzędzi niezbędnych podczas prac. Czym cechują się akumulatory Dewalt? Przede wszystkim technologią XR Li-lon, która zapewnia optymalne zużycie energii, przez co akumulator Dewalt jest dużo żywotniejszy i nie trzeba go tak często ładować. Producent zaznacza, że baterie charakteryzują się brakiem efektu pamięci i samorozładowania, co oznacza dużą efektywność działania i krótkie czasy przestoju wynikające z ładowania. Dewalt akumulator jest także lekki, poręczny i wygodny w przewożeniu. 

Do jakiego sprzętu możemy użyć akumulator Dewalt?

Akumulator Dewalt najczęściej wykorzystywany jest do elektrosprzętu tej marki. Są to zarówno radia Dewalt, jak i specjalistyczne elektronarzędzia, takie jak wiertarko-wkrętarka, zakrętarka Dewalt i wiele, wiele innych. Jest to niezwykle uniwersalne akcesorium. Przykładowo akumulator Dewalt 18v nadaje się do zastosowania we wszystkich dotąd istniejących elektronarzędziach Dewalt o napięciu 18V. Oczywiście zawsze wybierając tego typu sprzęt, należy dokładnie przeczytać o jego przeznaczeniu zaznaczonym przez producenta. Omawiając akumulatory Dewalt, warto wrócić do kwestii braku pamięci. Otóż jest ona związana z tym, że im częściej ładowana jest bateria starego typu, tym mniejsza jest jej pojemność. W przypadku akumulatora Dewalt to zjawisko nie występuje. 

Który Dewalt akumulator należy wybrać?

Jednym z najbardziej popularnych jest akumulator do wkrętarki Dewalt, ponieważ to elektronarzędzie jest najczęściej kupowane przez osoby prywatne i fachowców. Stanowi podstawowe narzędzie podczas wszelkiego rodzaju remontów, budowania konstrukcji, montowania mebli itp. Podczas zakupu należy też zastanowić się nad tym, do czego dokładnie posłuży nam akumulator Dewalt i jaka moc będzie nam potrzebna. Często wybierany jest akumulator Dewalt 18v, ze względu na elektronarzędzia o tej mocy. Można również zastanowić się nad akumulatorem Dewalt, który posiada wskaźnik naładowania LED, co ewidentnie wpływa na komfort użytkowania. 

Podsumowując, akumulator Dewalt jest niezwykle przydatnym akcesorium podczas różnego rodzaju prac. Bardzo często elektronarzędzia sprzedawane są bez akumulatora Dewalt, stąd też należy go mieć, by od razu móc w pełni korzystać z nowo nabytego narzędzia.