Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki Festool

Produkty 24

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Szlifierki to niezwykle popularne i uniwersalne elektronarzędzia. Produkowane przez  Festool szlifierki służa do cięcia, polerowania, szlifowania i zdejmowania lakieru. W tej grupie znajdują się szlifierki Festool o różnych typach konstrukcji i wymiarach. Choć produkty Festool tworzone są głównie z myślą o branży stolarskiej i ciesielskiej, sprawdzają się też przy innych zadaniach. Wpływa na to głównie rodzaj tarczy tnącej lub szlifierskiej, w jaką zostaną wyposażone. Festool szlifierka powszechnie jest wykorzystywana do cięcia elementów metalowych lub mineralnych materiałów budowlanych. Z kolei szlifierka Festool z tarczą ścierną wykorzystywana jest do szlifowania i polerowania. Przy pracach remontowych przydaje się z kolei szlifierka Festool. Jej tarcza mocowana mimośrodowo przydaje się w czasie polerowania gładzi czy starych farb.

Jak wybrać szlifierkę Festool?

Produkty Festool są zróżnicowane, co pozwala wybrać urządzenie zarówno do zakładu pracy, jak i na wyposażenie warsztatu domowego. Najważniejszym parametrem jest moc silnika. W zależności od charakteru prac Festool szlifierka powinna mieć właściwą moc. Pozwoli to na wykonywanie pracy szybko i bez obaw o zniszczenie urządzenia.

Innym kryterium wyboru jest forma, jaką ma szlifierka Festool. Przy pracach wokół domu i uniwersalnych zadaniach warsztatowych sprawdza się szlifierka kątowa Festool. W pracach budowlanych na dużych przestrzeniach przyda się mocna szlifierka Festool. Z kolei w warsztacie stolarskim popularnością cieszy się szlifierka Festool oscylacyjna.