Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Szlifierki taśmowe Metabo

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę

Szlifierka taśmowa Metabo - można ją znaleźć jednak również w garażu lub przydomowej pracowni. Korzystają z niej bowiem nie tylko specjaliści w swojej dziedzinie, którzy wykorzystują ją podczas pracy zawodowej, ale także majsterkowicze, którzy pragną wykonywać jak najwięcej zadań samodzielnie, zamiast zlecać je innym. Chodzi o takie czynności jak remont albo własnoręczne przygotowanie mebla.

Szlifierka powstała z myślą o wykonywaniu prac wykończeniowych, podczas których wygładza się powierzchnię materiału, który podlegał obróbce. Wykorzystuje się ją również do innych czynności jak np. usuwanie lakieru lub farby z drewna. Przy tak wielu możliwościach zastosowania urządzenia ważne jest, żeby zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości. W ten sposób będzie on mógł służyć nam przez wiele lat, a z efektów pracy z nim będziemy zawsze zadowoleni. Z tego powodu w naszej ofercie można znaleźć produkty marki Metabo. Niemal stuletnia historia jest dowodem na wysoką jakość narzędzi sygnowanych jej logo. Są one wykorzystywane zarówno przez przedsiębiorstwa budowlane, jak i przez majsterkowiczów. Metabo cenione jest za wiele innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w jego narzędziach oraz rozwój technologii akumulatorowej. Szlifierka taśmowa Metabo to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną połączyć możliwość maksymalizacji efektów swojej pracy przy jednoczesnym zachowaniu związanego z nią komfortu. Przy jej użyciu można szlifować drewno, metal oraz materiały budowlane. Wszystko zależy od tego, jaką taśmę ścierną wykorzystamy. Działanie szlifierki taśmowej Metabo opiera się na ruchu obrotowym rolek, do których przyczepiony jest papier. Najlepiej sprawdza się podczas polerowania płaskich powierzchni o dużych rozmiarach, szczególnie w ramach zgrubnego usuwania nierówności. Używana jest jednak również podczas prac warsztatowych.

Szlifierka taśmowa Metabo cechuje się dużą mocą silnika oraz precyzyjnym obrotom taśmy. Wymiana tej drugiej jest zresztą bardzo prosta i szybka, nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Samo używanie taśmy jest regulowane pełnookresową elektroniką Vario-Tacho-Constamatic. VTC pozwala wybrać prędkość taśmy w zależności od materiału, który podlega obróbce. Regulacja jest prosta, ponieważ dokonuje się jej korzystając z pokrętła. Do szlifierki taśmowej Metabo można podłączyć odkurzacz uniwersalny. Taka metoda zapewnia niemal pełne odsysanie pyłu powstającego podczas pracy. Drugą opcją jest antystatyczny worek na pył, który przypina się do szlifierki zamiast odkurzacza. Szlifierka taśmowa Metabo jest również wyposażona w kilka innych praktycznych elementów. Jednym z nich jest odłączana rękojeść dodatkowa. Można ją zamocować, żeby zwiększyć kontrolę nad szlifierką. Innym dodatkowym elementem jest podstawa do pracy stacjonarnej. Dzięki niej można przymocować szlifierkę do blatu, a co istotne, montaż nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Jeśli ktoś zdecyduje się pracować ze szlifierką w formie stacjonarnej, będzie mógł skorzystać z ogranicznika wzdłużnego. Dzięki niemu prowadzenie obrabianego przedmiotu będzie najdokładniejsze. Szlifierka taśmowa Metabo to najlepsze rozwiązanie dla osób, które pracują z materiałami płaskimi lub o nieznacznych nierównościach. Jakość jej pracy będzie satysfakcjonująca, a związany z nią komfort znaczny. Każda osoba planująca obróbkę materiałów powinna zaopatrzyć się w narzędzia marki Metabo.