Darmowa dostawa od 700 zł
Wysyłka w 24h
Leasing i płatność na raty

Protool

Produkty 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
na stronę
Firma Protool została założona w Niemczech na początku lat 90 ubiegłego wieku. Początek działalności to głównie produkcja uniwersalnych wiertarek, szlifierek czy wyrzynarek. Protool podobnie do większości innych niemieckich producentów elektronarzędzi postawił na nowoczesne rozwiązania i wysoką jakość. Wpłynęło to na szybki rozwój firmy i już po kilku latach Protool sklep firmowy znajdował się także w naszym kraju. Oferta narzędzi trafiła do ponad czterdziestu krajów na świecie.

Wraz ze wzrostem zainteresowania i rozpoznawalności firmy Protool, cennik i asortyment zaczęły się wydłużać. Firma postawiła na produkcję narzędzi stolarskich i ciesielskich, tworząc kompleksowe rozwiązania. Dodatkowo w ofercie znalazły się wiertła Protool i części zamienne do narzędzi. W roku 2013 cała część produkcyjna Protool, serwis i sklepy firmowe zostały przejęte przez innego niemieckiego producenta Festool. Od tej pory produkty pojawiają się pod zielonkawym szyldem Festool Group.

Protool - cennik elektronarzędzi i akcesoriów
Do najpopularniejszych narzędzi firmowanych nazwą Protool należały mieszarki budowlane. Każdy Protool sklep miał na stanie właśnie te akcesoria. Wraz z biegiem czasu i rozwojem firmy, asortyment Protool, cennik i oferta sklepów kierowana była głównie do branży stolarskiej i ciesielskiej. Gdzie obecnie można jeszcze znaleźć narzędzia marki Protool? Allegro i inne serwisy aukcyjne nadal prezentują aukcje z tymi narzędziami. Są to jedynie elektronarzędzia używane Protool, części zamienne i akcesoria.