Jak naprawić dyszę rotacyjną, jedną z części karchera?

Jak naprawić dyszę rotacyjną karcher


Myjka ciśnieniowa, czyli popularny karcher, jest wysokociśnieniowym urządzeniem czyszczącym. Jego podstawowe działanie opiera się na pompie, która podnosi ciśnienie wody, jaka wężem ogrodowym jest dostarczona do myjki. Karcher jest niezastąpiony w pracach wykonywanych na działce, w ogrodzie czy w garażu. Spotyka się go w profesjonalnych warsztatach i serwisach samochodowych, a także w firmach, które wykonują usługi czyszczenia. Myjka ciśnieniowa pozwala usunąć brud z samochodu, ściany, płytek, którymi wyłożone jest przejście ogrodowe i podwórkowe itp. Warto ją kupić, bo dzięki niej możliwe jest zaoszczędzenie wody; sprzątanie odbywa się dużo szybciej niż tradycyjnie, nie trzeba w nie też wkładać tak dużo wysiłku. Stosując myjkę ciśnieniową można też zaoszczędzić na środkach czyszczących, płynach, proszkach do mycia powierzchni.

Jedną z najważniejszych części karchera jest dysza rotacyjna, której naprawa bardzo często nastręcza użytkownikom dużych problemów. Zanim jednak powiemy, jak naprawić dyszę rotacyjną karchera, przyjrzyjmy się temu, czym ona jest.

Dysza rotacyjna posiada doskonałe właściwości, bowiem potrafi umyć nawet porowate powierzchnie lub te, które są zabrudzone bardzo mocno. Usuwa ona także mech, który jest bardzo mocno umocowany na płytkach podjazdów albo na jakichś schodach. Wszystkie to możliwe jest dzięki konstrukcji takiej dyszy, która wytwarza obracający się i punktowy strumień. Dlatego też woda pod bardzo dużym ciśnieniem uderza punktowo w brud, a dzięki obrotowi wyrzuca go z trudno dostępnych powierzchni.

Wszystkie wyżej wymienione właściwości myjki ciśnieniowej z dyszą rotacyjną sprawiają, że jest ona bardzo popularnym narzędziem wśród ogrodników, właścicieli działek, mechaników samochodowych itp. Co jednak zrobić w przypadku, gdy dysza rotacyjna karchera nie działa? Najprostszym wyjściem, choć może nie najlepszym, byłoby zaniesienie myjki lub samej lancy z dyszą do punktu serwisowego, gdzie naprawą zajmą się wyspecjalizowani pracownicy. Co jednak w przypadku, gdy gwarancja skończyła się już dawno temu? Cóż, kiedy dysza rotacyjna karchera nie działa, a sprzęt nie jest już na gwarancji, jedynym wyjściem będzie naprawić ją samemu. Nie jest to trudne, potrzebne będą do tego jedynie zapał, chęć i odpowiednie części.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak karcher, dysza rotacyjna, naprawa, myjka ciśnieniowa, awaria możemy się przekonać, że treści zawarte na wielu stronach opisujących problemy związane z tym urządzeniami, są bardzo pomocne. Tutaj można bowiem wyczytać, że aby doprowadzić przedmiot na powrót do używalności, trzeba zaopatrzyć się w zestaw naprawczy do dyszy rotacyjnych karchera. Można go kupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Składa się on z pokrywy dyszy, palca z kulką (elementu wibrującego), O-ringu uszczelniającego, mosiężnego korka zabezpieczającego, który należy wykręcić bezpośrednio przed montażem. Tylko zestaw naprawczy dyszy rotacyjnej pozwoli naprawić karcher; nie jest on drogi, a dostępny jest praktycznie w każdej chwili. Części zużyte trzeba więc wymienić na nowe i to właściwie wszystko, co trzeba zrobić. Pytanie o to, jak naprawić dyszę rotacyjną karchera, przestaje już zaprzątać umysł i można śmiało powrócić do pracy.