Jaki odkurzacz do gipsu wybrać?

jaki_odkurzacz_wybrać

Odkurzacze przemysłowe to obowiązkowe wyposażenie każdego przedsiębiorstwa. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie czystości w miejscach, gdzie jest to wyjątkowo trudne, a więc w halach produkcyjnych, magazynach, na budowach i wszędzie tam, gdzie tradycyjny odkurzacz nie jest w stanie usunąć większych zanieczyszczeń. Nie każdy jednak wie, jaki odkurzacz przemysłowy do gipsu jest odpowiedni i jak go wyłonić spośród tak wielu modeli dostępnych na rynku.

Klasy odkurzaczy przemysłowych

Wybór odpowiedniego sprzętu z szerokiej gamy dostępnych w ofercie sklepu odkurzaczy może być łatwy - trzeba tylko wiedzieć czego szukać i jak. Odkurzacz do gipsu musi posiadać stosowne oznaczenie. Zgodnie z normami Unii Europejskiej, wyróżnia się trzy klasy odkurzaczy przemysłowych:

  • klasa L - sprzęt nadaje się do usuwania dużych ilości pyłów, np. w firmach stolarskich.
  • klasa H - odkurzacze z tym oznaczeniem są w stanie usunąć prawie każdy rodzaj zanieczyszczeń, nawet azbest czy pleśń.
  • klasa M - tą literą oznaczone są właśnie odkurzacze do gipsu. Usuwają również resztki farby i inne średniej wielkości odpady.

Jakie odkurzacze do gipsu są najlepsze?

Wiedząc, co oznaczają klasy odkurzaczy przemysłowych, należy poszukać modelu dostosowanego do swoich lub firmy potrzeb. Przedstawiamy kilka propozycji urządzeń najlepszych producentów w branży, których zakup warto rozważyć:

  • GAS 35 M AFC Bosch 06019C3100 - dla tych, co poszukują odkurzacza wszechstronnego, którym można sprzątać w każdych warunkach, polecamy ten model przystosowany do pracy zarówno na mokro, jak i na sucho. Wyróżnia go także wygodny system automatycznego oczyszczania filtra i zdalne sterowanie, co znacząco ułatwi eksploatację.
  • CTM MIDI I CLEANTEC Festool - mobilny i kompaktowy model, który nie tylko dokładnie sprząta większe odpady, ale jest również lekki, dlatego idealnie sprawdza się w podróży, np. podczas prac serwisowych. Uruchamia się przy pomocy technologii Bluetooth. Dla osób, które zastanawiają się jaki odkurzacz do szlifierki do gipsu kupić, ten model posiada opcję podłączenia do elektronarzędzi.
  • VC3012M Makita - odkurzacz o pojemnym zbiorniku 30 l, który jest w stanie zebrać sporą ilość odpadów, a przy tym działać cicho - 59 dB., co jest szczególnie ważne w zakładach produkcyjnych, gdzie duży hałas wpływa negatywnie na jakość pracy i zdrowie pracowników.

Warto poszukać dodatkowych opcji, które ułatwią pracę. Najważniejsze cechy, jakie odkurzacze do gipsu powinny mieć, to parametry przystosowane do ilości odpadów, które będą zbierane tj.: moc, pojemność zbiornika, rodzaj zasilania - elektryczne (należy sprawdzić jaka długość kabla jest niezbędna do pracy w danym pomieszczeniu) bądź akumulatorowe oraz czyszczenie na sucho lub mokro. Aby usprawnić sobie pracę z odkurzaczem przemysłowym, nie zaszkodzi poszukać również dodatkowych opcji, m.in.: zdalnego sterowania, automatycznego włączania i wyłączania podczas podłączenia do elektronarzędzi, podstawki na elektronarzędzia, automatycznego wyłączania po zapełnieniu zbiornika, funkcji antystatycznej czy automatycznego oczyszczania filtra (AFC).