Ocieplanie blaszaka - czym ocieplić?

ocieplony blaszak

 

Konstrukcje stalowe obłożone blachą, czyli tak zwane blaszaki to bardzo powszechne elementy architektury ogrodowej. Często stanowią nie tylko garaż dla samochodów, ale także magazyn, czy warsztat majsterkowicza. Już podczas pierwszych spadków temperatury można odczuć fakt, że ocieplanie blaszaka może być konieczne. Czy jednak warto zdecydować się na ocieplenie blaszaka styropianem? Podpowiadamy, czy i jak wykonać ocieplanie blaszaka i czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz oraz z zewnątrz.

 

Ocieplanie blaszaka - czy to ma sens?

Garaże blaszane obite arkuszami blachy prostej lub falistej to ekonomiczny sposób na pozyskanie zadaszonego i chronionego miejsca. Często ocieplenie blaszaka styropianem lub innym materiałem wcale nie jest brane pod uwagę. Inwestorzy uznają, że jest to zbędny wydatek i nawet nie zastanawiają się jak ocieplić garaż blaszak. Miejscowe ogrzewanie przy stole warsztatowym z reguły wystarcza. 

 

Tymczasem ocieplenie blaszaka styropianem może mieć wpływ nie tylko na komfort przebywania wewnątrz. Utrzymanie dodatniej temperatury podczas największych mrozów może być kluczowe dla środków chemicznych i budowlanych, które znajdują się w garażu. Dodatkowo jeśli nie chcesz uszkodzić instalacji elektrycznej czy sieci wodnej, nie masz innego wyjścia, jak ocieplić garaż blaszany od wewnątrz. YouTube i inne serwisy internetowe to bogate źródło informacji o tym, jak tanio wykonać ocieplanie blaszaka. Nie szukaj pozornych oszczędności, tylko dowiedz się jak ocieplić garaż blaszak.

 

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Zadajesz sobie pytanie, czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz? Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem będzie ocieplenie blaszaka styropianem. Ten materiał znakomicie pasuje do prostych ścian blaszanych. Konstrukcje obiektów garażowych z blachy z reguły tworzone są na profilach stalowych, które mogą być pomocne w czasie ocieplania blaszaka. Arkusze styropianu mieszczą się pomiędzy profile stalowe, co dodatkowo je ustabilizuje. Jak ocieplić garaż blaszany od wewnątrz? YouTube to źródło wiedzy wszelakiej, dlatego z pewnością w serwisie znajdziesz inspirację na temat ocieplenia blaszaka styropianem. W wielu filmach znajdziesz informację, że już trzy centymetry izolacji wystarczą do tego, żeby ocieplenie blaszaka było skuteczne. W związku z tym to rozwiązanie nie będzie bardzo kosztowne. 

 

Jak ocieplić garaż blaszak płytami styropianowymi? Wystarczy przyciąć je na wymiar i przykleić do ścian garażu. W sklepie narzędziowym Industria24 znajdziesz wszystkie akcesoria, które pomogą Ci wykonać ocieplenie blaszaka styropianem. Możesz sięgnąć po niezwykle funkcjonalną Akumulatorową pilarkę do materiałów izolacyjnych od Festool. Dzięki niej bardzo szybko i precyzyjnie przytniesz wszystkie elementy izolacji na odpowiedni wymiar. Ponadto będzie Ci potrzebny także odpowiedni klej montażowy. Tu rozwiązaniem będzie Allcon 10 Klej konstrukcyjny od Beko. Ten preparat pozwoli Ci przeprowadzić szybki i skuteczny montaż. Dzięki wspomnianym akcesoriom ocieplenie blaszaka styropianem z wewnątrz przebiegnie szybko i okaże się bardzo trwałe. 

 

Ocieplenie blaszaka styropianem od zewnątrz

Nie w każdym obiekcie jest jak ocieplić garaż blaszany od wewnątrz. YouTube, a w zasadzie użytkownicy, znajdują sposób także na wypadek takiej sytuacji. Alternatywą jest ocieplanie blaszaka ze strony zewnętrznej, czyli obłożenie go warstwą izolacji. Ten proces można też przeprowadzić jako dodatkową izolację do ocieplenia wewnętrznego. Najlepszym sposobem ponownie jest ocieplenie blaszaka styropianem.


Jak ocieplić garaż blaszak? Można użyć ponownie kleju montażowego lub stworzyć inną konstrukcję wspornikową. W tym celu można na jego powierzchni przyspawać gwoździe. Ocieplenie blaszaka styropianem można wykończyć w podobny sposób jak izolację termiczną budynków mieszkalnych i przemysłowych. Całość należy obrzucić tynkiem, a następnie można pokryć warstwą farby elewacyjnej. W ten sposób ocieplenie blaszaka dopasuje stylistyczne obiekt do pozostałych sąsiadujących budynków.