Toaletka DIY - jak zrobić to samemu?

toaletka niebieska

 

Bardzo duża ilość kosmetyków to dla każdej kobiety powód do dumy. Panie domu uwielbiają zmieniać pomadki, pudrować się coraz to innym pudrem, wykorzystywać paletę różnorodnych cieni. Cienie do oczu, podkłady maskujące, kremy nawilżające i odmładzające, farbki do włosów, a do tego jeszcze wszelkie przybory pielęgnacyjne do paznokci – wszystko to powinno mieć swoje jedno i ustalone miejsce. Gdzie przechowywać te akcesoria? Oczywiście w jakiejś pięknej i gustownej toaletce. Często mężczyźni proponują wybrankom swego serca, że specjalnie dla nich, na jakąś uroczystość, urodziny, rocznicę ślubu, wykonają taki przedmiot. Toaletka DIY to trafiony pomysł. Spodobać się może każdej kobiecie, pod warunkiem, że będzie pakowna, gustowna i estetyczna. Toaletka DIY pomysłem jest bardzo dobrym, ale czasami nie wiadomo od czego zacząć, nie wiadomo, jak zrobić toaletkę, by spełniała wszystkie swoje podstawowe funkcje. Ażeby się tego dowiedzieć, warto odwiedzić jakieś forum internetowe dla majsterkowiczów, gdzie często znajdują się odpowiedzi na pytania, jak zrobić toaletkę z biurka, jak samemu zrobić toaletkę, jak zrobić toaletkę z komody. 

 

Jak powinna wyglądać toaletka DIY? 

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zrobić samemu toaletkę, powiedzmy, jak ona wygląda, jakie są charakterystyczne jej cechy. Ogólnie każdemu majsterkowiczowi można powiedzieć, że prosta do wykonania jest toaletka: „zrób to sam, a przekonasz się o prawdziwości tych słów”. Jednakże nim od słów przejdzie się do czynów, warto mieć ogólną wizję tego, jak mebel będzie wyglądał. A przypomina on wyglądem biurko albo sekretarzyk z lustrem, stąd też pytania wielu użytkowników o to, jak zrobić toaletkę z biurka. O ile estetyczne funkcje może pełnić toaletka, jak zrobić samemu ten mebel, by przede wszystkim spełniał funkcje praktyczne? Na pewno warto zamontować w nim lustro, by kobieta mogła, używając kosmetyków, od razu w nim się przeglądać, oceniać, czy jej zabiegi kosmetyczne przynoszą zamierzony efekt. Jak zrobić toaletkę, by spodobała się wybrance serca? Koniecznie trzeba w niej umieścić lustro.

 

Jak zrobić toaletkę z komody? 

Odpowiadając na pytanie, jak samemu zrobić toaletkę, warto podpowiedzieć, że można do tego wykorzystać  biurko albo komodę. Ale jak zrobić toaletkę z komody? Gdyby układać poradnik i nazwać go wdzięcznie: „Piękna toaletka. Zrób to sam”, należałoby wskazać na narzędzia, jakich trzeba użyć do montażu takiego mebla. Na pewno warto wykorzystać jak najlepsze narzędzia, wkrętarki, wyrzynarki itp., na przykład marki Festool. Następnie, podpowiadając, jak zrobić samemu toaletkę, warto byłoby wskazać na biurko jako na mebel, który można wykorzystać do tego, by powstała toaletka DIY. A jak zrobić toaletkę z biurka? Nic prostszego. Jego blat posłuży po prostu jako przestrzeń dla poszczególnych kosmetyków. Można tutaj będzie pomieścić pojemniki, skrzynki drewniane, plastikowe i metalowe, można umieścić skórzane torebki z kosmetykami. Taki blat pomieści też lustro, które jest przecież wyróżnikiem toaletki. Bardzo dobrze jest, jeśli biurko posiada szuflady, ponieważ i w nich można będzie ukryć kosmetyki. A jeśli nie ma ich toaletka, jak zrobić samemu takie półki? Cóż, na pewno będzie trzeba dorobić takie szuflady i umieścić je na przykład bezpośrednio pod blatem. A jak zrobić toaletkę z komody? Oczywiście podobnie jak z biurka. Na blacie komody znajdzie się wtedy lustro, a resztę wolnej przestrzeni zajmą właśnie jakieś pudełka i skrzyneczki. Komoda ma tę przewagę na biurkiem, że jest w niej więcej półek i szuflad, stąd też jest bardziej pojemniejszym meblem. W każdej z szuflad można zrobić dodatkowe miejsca na kosmetyki, pojedynczą szufladę można podzielić na dwie albo cztery części, lub też na tyle części, ile zapragnie właścicielka. Oczywiście ilość miejsca jest ograniczona. Problem z komoda jest jednak taki, że ciężko przy niej usiąść. Trzeba siedzieć w pełnym oddaleniu od lustra i od szuflad, bo nóg niestety nie da się już włożyć pod blat, jak w przypadku biurka. Odpowiadając na pytanie o to, jak samemu zrobić toaletkę, można zaproponować taki wariant, iż blat biurka z lustrem będzie stanowił główną toaletką, a komoda będzie meblem towarzyszącym, znajdującym się po prawej lub lewej stronie. Taka toaletka będzie już bardzo rozbudowana i na pewno pomieści wszystkie kosmetyki, jakie posiada właścicielka.